Tarihçe

1949Cavagna Group Advanced Solutions for Gas Control Historical_0008_Layer 1

Paolo Cavagna, temel faaliyet alanı demir olmayan metallerin dönüştürülmesi olan küçük bir fabrika kurdu.

Ailenin işbirliği ve çalışkanlığı sayesinde Paolo Cavagna, yalnızca birkaç yıl içerisinde faaliyet alanının mamul LPG ürün üretimine kadar taşıdı.

 

1963Cavagna Group Advanced Solutions for Gas Control Historical-valves

Son derece mükemmel tasarımlı bir silindir gaz valfı tasarımı için patent alan Cavagna ailesi, basınçlı LPG konteynırları alanında pazar konumunu güçlendirdi.

Aynı zamanda, halen en temel prensiplerinden birisi olan üretim stratejilerini daha da geliştirdiler: Grubun birliğini koruyarak, üretim faaliyetlerini pazardaki sektörler göre çeşitlendirmek.

1964

LPG silindir valf üretimi, O.ME.CA isimli ticari marka adı altında uzman bir bölüm tarafından yürütülmeye başladı.

1970_0003_Layer 5

Grup, yakaladığı başarı ve genişlemeye bağlı olarak yetmişlerde LPG kontrol aksesuar üretimini güçlendirme kararı aldı.

Bu amaçla, LPG regülatörleri ve basınç düşürücülerin üretiminde kullanılacak bir bölüm olan RECA kuruldu.

 

1984_0004_Layer 3

Faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve dikey entegrasyon projesinin bir parçası olarak CORI mühendislik, Grubun kullandığı mamul ürünlerde kullanılan parçaların sıcak dövme işlemini gerçekleştirmek üzere kuruldu.

1985

Cavagna Group, LPG valf pazarında faaliyet gösteren İtalyan rakip bir şirket olan Enne Pi’yi aldı.

Cavagna, otomasyon ürünleri ve endüstriyel robot ürünleri üreten CAVIMATIC şirketini kurdu.

 

1993Cavagna-Group-Advanced-Solutions-for-Gas-Control-Historical_pergola

Pergola’nın Cavagna Group tarafından alınması ve yüksek basınçlı valflar için bir bölüm oluşturulması sonrasında, pazarda yoğun bir entegrasyon ve birleşme süreci başladı.

1997

Cavagna Group, bilinen bir firma olan Calorgas Engineering şirketini alarak, İngiltere pazarındaki duruşunu sağlamlaştırdı.

1999Cavagna-Group-Advanced-Solutions-for-Gas-Control-Historical_kosangas

Son yıllarda tüm sektörlerde görülen birleşme süreci doğrultusunda Cavagna Group, önde gelen Danimarkalı kompakt valf ve regülatör üreticisi Kosangas Technova’yı bünyesine kattı.

2001

Alım süreci, İtalyan regülatör üreticisi OARA ve valf üreticisi OMB’nin alınmasıyla devam etti.

2003

Cavagna’nın uluslararası alandaki varlığı, Taylandlı valf şirketi SVM ile bir ortak girişim oluşturulması sonucunda daha da kuvvetlendi.

2005

Grup, LPG ve doğal gaz regülatörlerinin üretiminde kullanılmak üzere Çin’in Zhongshan kentinde tamamen kendisine ait bir üretim tesisi kurdu.

2009_0001_mesura coffret

Cavagna Group, doğal gaz regülatörleri ve akıllı sayaç düzenleme sitemlerinin üretimi için MESURA Fransa ile bir ortak girişim anlaşması imzaladı.

Cavagna Group Engineering, LPG sektörüne yönelik teknoloji ve hizmetlerin geliştirilmesinden sorumlu bir şirket olarak 2009 yılında kuruldu.

2010

Cavagna, Güney Amerika’daki konumunu sağlamlaştırmak için daha önceleri LPG valf ve regülatör üretiminde bir rakibi olan Venezüellalı Cemco şirketini alarak tarihi bir ortaklığa imza attı.

2011

Cavagna Group, SVM’nin tamamını aldı ve Cavagna Group Asia adı altında bir yeniden markalandırma süreci başlattı. Grup, böylece hızla büyümekte olan Güneydoğu Asya pazarında sağlam bir yer edindi.

2012

Cavagna Group, MESURA Fransa’nın tamamını aldı ve doğal gaz pazarındaki konumunu sağlamlaştırdı.

2013_0000_bombola-multivalvola-bigas

Cavagna Group, İtalya’nın Fiorentino (FI) şehrindeki Calenzano’da bulunan Bigas International Autogas Systems Ltd ile bir stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. 1968 yılında kurulan Bigas, LPG ve CNG otomotiv sektöründe parça ve tam dönüşüm sistemlerinin tasarımı ve üretimini yapan bir aile şirketidir.


2014Cavagna-Group-Advanced-Solutions-for-Gas-Control-Historical_mesura-nirmal-gas-controls-skids

Grup, Mumbai’de bir ortak girişime katılarak Asya’daki uluslararası konumunu güçlendirdi. Mesura Nirmal Gas Control, konutlarda, ticari işletmelerde ve sınai tesislerde kullanılan doğal gaz regülatörlerinin üretiminde uzmanlaşmış bir şirkettir. Nirmal Gas Control, Mesura SA ve emniyet kapatma sistemli gaz basınç düşürme ve ölçme istasyonlarının üretimi alanında faaliyette bulunan Nirmal Industries Ltd’nin ortak girişimidir.

Greengear-Global-Logo-Invoices2014 yılında kurulan ve merkez ofisi Breaston’da bulunan Greengear Global Ltd. , Cavagna Group bünyesinde üretime başladı ve Greengear markalı ürünleri ve ENERKIT teknolojisini üretti.

 

2015
Bigas-Logo-Payoff-A-Cavagna-group--CompanyCavagna Group, %45 hissesini elinde bulundurdu Bigas’ın tüm hisselerini satın alarak Bigas’ın satın alma işlemlerini sonuçlandırdı ve Bigas’ın %100 hissesine sahip oldu. Bigas, LPG ve CNG motorlar için yakıt sistemi telnolojileri üretmektedir.

GÜNÜMÜZDE

Cavagna Group, İtalya’da on bir ve dünyanın farklı bölgelerinde diğer yedi üretim birimine sahiptir. Grup, bunlara ilaveten grubun ürünlerinin dünya çapındaki depolama ve dağıtımını yapan altı dağıtım merkezine sahiptir.